Největší a nejhezčí plody rostou na středně dlouhých dvouletých výhonech s krátkým plodným obrostem. Řežte proto raději častěji, ale zdrženlivě.
Údržba koruny slivoně
Při udržovacím řezu ustřihněte nad mladými výhony směřujícími ven z koruny všechny výhony, které rostou do nitra koruny. Pak prosvětlete husté partie koruny; přebytečné, zahušťující kosterní větve a konkurenční výhony seřízněte nad dvouletými postranními plodnými výhony. Ponechané postranní výhony by měly mít květní pupeny. Poznáte je podle zaobleného tvaru. Pokud byste převáděli pokračování větve na výhony bez květní násady, jen s listovými pupeny, podnítili byste strom k příliš silnému růstu.
Velká řezná rána na větvi slivoně se může stát vstupní branou infekce, která se rozšíří do celé větve. Proto by uříznutá větev neměla mít průměr větší, než je polovina průměru kosterní větve, ze které vyrostla. Nelze-li se vyhnout řezu silné větve, ponechte z ní pahýl dlouhý asi 10 cm. Ten uřízněte v létě následujícího nebo až dalšího roku.
Zmlazovací řez slivoně
Po 4–5 letech zestárnou plodící větve stromu. Proto ihned po sklizni uřízněte převislé části větví kousek pod mladým, zdravým výhonem. Přitom ponechte z uříznuté větve alespoň 10 cm dlouhý čípek. Ten odstraníte druhým až třetím rokem.