Sázení cibulovin ve stylu lasagne
S omezeným prostorem jde ruku v ruce seskupování a vršení nad sebe. V případě kvetoucích cibulovin to znamená sázení ve stylu lasagne, což je výsadba cibulí ve vrstvách podle druhu (největší cibule nejníže, nejmenší nejvýše), podobně jako byste vyráběli lasagne. Díky tomu na jednom místě vyroste postupně hned několik různých cibulovin. Postupné kvetení si tak můžete užívat po dlouhou dobu: od ledna až do května.
Do objemného květináče vysaďte vícero rostlin, kombinovat můžete i různé cibuloviny.
Zdroj: iBulb
Pěstujte cibuloviny v květináči
Pokud na zahrádce nemáte ani záhon, ale máte terasu, můžete cibuloviny sázet do květináčů. Důležité je, aby byly nádoby dost hluboké a ve dnu měly otvory pro odvod přebytečné vody. Hloubka květináče by měla odpovídat trojnásobku výšky vybrané cibule. Do nádob můžete vysazovat cibule hustěji než na záhonu – na vzdálenost menší než průměr cibulky – a využít lze i lasagnový způsob výsadby.
Cibuloviny do stinných zahrad
Ani stíněnou zahradu s méně než třemi hodinami plného slunečního svitu denně nebo o něco delší dobou polostínu není nutné zatracovat. Existuje totiž dostatek kvetoucích cibulovin, které dodají barvu i stinným zahradám. Dobrými příklady jsou sasanka hajní (Anemone nemorosa), ladoník (Camassia), sněženka (Chionodoxa) a řebčík perský (Fritillaria persica). Jejich květy jsou hodně nápadné, výborně proto ladí s rostlinami s okrasnými listy.