Aby se stonky květinám neohýbaly
Na konci sezony se květiny vzrostlé do výšky a obtěžkané květy často ohýbají nebo lámou. Tomu se dá snadno předejít: jakmile vyraší ze země, postavte kolem jejich stonku ohrádku z drátěného pletiva. Poslouží jako opora, přitom nově nasazené listy jím snadno prorostou.
Vysejte slunečnice a kopretiny
Užitečný hmyz i ptáky, co se naopak živí škůdci, na zahradě prostě chcete. A slunečnice nebo kopretiny lákají nejen včely a spoustu hmyzu, ale také ptáky. Když je vysejete v koutě zahrady na severní straně, poslouží zároveň jako přirozený větrolam.
Tip pro zdravé a krásné růže
Banán není prospěsný jen pro lidi, milují ho i růže. Zkuste zakopat pár banánových slupek k růžovým keřům. Díky obsahu dusíku, železa a hořčíku se bohatě vyživí a odmění se vám krásně vybarvenými květy. Jestli se vám nechce zakopávat banán, zkuste prostor kolem růží posypat vydatnou vrstvou dřevěného uhlí a zalijte. Podpoříte tak sytou barvu květů.
Opakovaně kvetoucí druhy růží podpoříte k dalšímu kvetení průběžným řezem. Od června, po odkvětu prvních kvítků, z nich průběžně odstraňujte zvadlé listy a květy. Stonek vždy zastřihněte nad posledním zdravým listem před květem. Když je navíc budete zalévat zvětralým pivem nebo vodou smíchanou s kvasnicemi, kvetení trochu urychlíte.
Do nejvlhčí části zahrady zasaďte kosatce
Máte na zahradě místo, kde se vždy po dešti tvoří louže a bláto dlouho vysychá? Zasaďte tam kosatce. Jsou velmi žíznivé, a proto pomůžou s vysušením půdy.
Pěkně vybarvené hortenzie
Stavíte se na hlavu, aby byly vaše hortenzie krásně modré? Hnojte je pravidelně kávovou sedlinou. Obsahuje minerály, díky nimž se květy opět zabarví do modra.
Zdravé a silné muškáty
Snad každý, kdo si na zahradu postaví pár květináčů s muškáty, touží, aby byly bohaté, zdravé a silné. Vede k tomu jednoduchá cesta, stačí je zalévat drožďovou vodou. Vyrobíte ji jednoduše: v litru vody rozpusťte kostku droždí a nechte 2 týdny kvasit (pozor, zápach je přirozený, a tak nádobu dejte mimo dosah vašich čichových buněk). Pak řeďte v poměru 1:3 s vodou a aplikujte v podobě zálivky. Tuto zálivku můžete použít nejen na muškáty, ale na všechny letničky i kvetoucí trvalky.
S padlím a skvrnitostí pomůže ocet
Jablečný ocet neprospívá jen lidskému tělu, ale i rostlinám. Dokáže je zbavit onemocnění jako jsou padlí, skvrnitost, strupovitost listů i černá skvrnitost růží. Na postižené rostliny aplikujte po dobu 10 dnů postřik ze 3 kávových lžiček jablečného octa smíchaných se 4 litry vody.