Předně si zahradní nábytek pořizujte podle prostoru, který máte k dispozici. Rozhodující je i počet osob, které ho budou využívat. Počítejte s tím, že při stolování potřebujete jinou výšku a hloubku sedu než třeba při siestě, u stolku k odložení drinku si zase nezahrajete stolní hry a pevná opora zad je kapitolou sama o sobě. Zároveň si uvědomte, že čím méně je terasa chráněná, tím odolnější by měl být nábytek.
Nejžádanější zahradní nábytek je dřevěný. Do popředí se ale stále více dere kov.
Na dřevěné terase kombinujte materiály
V zahradě stejně jako v životě rovněž platí všeho s mírou. Na dřevěné terase, které jsou u nás asi nejčastější, proto celodřevěný nábytek nevypadá paradoxně moc dobře. Lépe působí, když je kombinovaný s ocelí nebo hliníkem.
Na malou terasu zvolte mobilní nábytek
Pokud je terasa malá, vybírejte nábytek mobilní, abyste s ním mohli hýbat, podle potřeby ho odsunout, složit nebo poskládat na sebe. Pokud se na terasu díváte z oken obýváku, prohlédněte si před nákupem mobiliář zezadu, tak se na něj totiž z bytu budete dívat nejčastěji.
Upřednostněte elegantní lehké konstrukce
Umělý těžký plný ratan není to pravé, zkuste elegantní lehké konstrukce. I u nás už se vyrábějí skvělé stoly, židle, venkovní gauče nebo bistro sety, které mohou směle konkurovat světovému designu.
Nebraňte se outdoorovým polstrům z pěny
Nebraňte se venkovním polstrům. Ty opravdu outdoorové se vyrábějí ze speciální pěny, která proschne dřív, než vám oschne samotná terasa. Polstry jsou nesmírně pohodlné a venku mohou být celoročně. Tohle řešení se osvědčilo i „líným“ zahradníkům.