Důležité je správné vrstvení kamenů v zídce
Pro první řadu vyberte pokud možno velké kameny s širokou rovnou plochou. Pro stabilizaci zídky se kameny kladou s menšími rozestupy a s mírným náklonem (10–15 %) proti svahu. Prostory mezi kameny vyplňte po každé řadě směsí drobného štěrku, kamínků a zeminy a zhutněte ji. Důležité je také, aby byly kameny proti sobě posunuté (jako když se vážou cihly); přibližně každý desátý položte podélnou stranou příčně ke směru zídky.
Už při vrstvení kamenů můžete mezi ně usadit rostliny s trochou půdy. Také volně stojící zídka by měla mít základy ze zhutněného štěrku. Stabilitu jí dodá široký základ, který se směrem nahoru zužuje. Práci vám usnadní dva lichoběžníkové dřevěné rámy, mezi které se napnou provázky.
Kvetoucí výplň mezi kameny suché zídky
Osázení spár začlení suchou zídku do zahrady. Na slunci neuděláte chybu s rozchodníky a dalšími sukulenty, možností je ale víc. Na slunné až stinné části se nabízí dymnivka žlutá (období kvetení od května do října), dobře se tam daří i iberce vždyzelené (kvete od dubna do května), zatímco drobný zvěšinec zední (kvete od května do září) nejlépe poroste v polostínu a stínu s dostatkem půdní vláhy.
Plamenka Douglasova tvoří na slunci koberce květů (od května do června), které se malebně šíří po kamenech, podobně jako aromatická mateřídouška úzkolistá (kvete od června do srpna). Stálezelený pryšec myrtovitý je atraktivní i mimo období kvetení (od května do června). Vyhovují mu suchá stanoviště a půda chudá na živiny.