Breadcrumb

Výtažek „Wild Rose“ z šípkové růže (Rosa canina) se užívá na splín. Je vhodný pro lidi, kteří rezignovali na radost a spokojenost a chybí jim chuť do života. Esence se používá také tehdy, když se potřebujete postavit na nohy po dlouhotrvající nemoci.
Foto: Shutterstock

Esence „Larch“ z modřínu opadavého (Larix decidua) pomáhá lidem, kteří trpí nedostatkem sebevědomí, a jsou proto často sklíčení. Získají sebedůvěru a uvědomí si sílu vlastních schopností.
Foto: Shutterstock

Cítíte se rozladěni, máte pocit, že se zrovna nemáte tak úplně v lásce? V tom případě zkuste esenci „Crab Apple“ z plané jabloně (Malus).
Foto: Shutterstock

Kapky „Elm“ z květů z jilmu (Ulmus) se doporučují lidem s velkou odpovědností, kteří mají pocit, že jsou přetíženi.
Foto: Shutterstock

Výtažek „Pine“ z borovice (Pinus) pomáhá při pocitech viny, které se neustále vkrádají do myšlenek, deprimují vás a ztěžují přijetí sebe sama.
Foto: Shutterstock

Na kapky s názvem „Star of Bethlehem“ ze snědku okoličnatého (Ornithogalum umbellatum) sázejí bachovští léčitelé u lidí po prodělaném životním šoku anebo při nezpracovaném problému, který tíží duši a způsobuje hluboký zármutek.
Foto: Shutterstock

Bezdůvodný strach a tísnivé předtuchy mohou často vést ke ztrátě radosti ze života. Platí to především pro hodně citlivé jedince. Topol osika (Populus tremula), resp. kapky s názvem „Aspen“, dává naději a pomáhá navodit pocit vnitřní síly.
Foto: Shutterstock

Esence „Holly“ z cesmíny ostrolisté (Ilex aquifolium) se užívá k rozptýlení zkalené nálady, za níž stojí úplně jiné pocity, než se na první pohled zdá. Jsou to potlačená agrese anebo vztek, při nichž se člověk nechce projevit jako nemožný cholerik.
Foto: Shutterstock

Kapky „Mustard“ z hořčice rolní (Sinapis arvensis) jsou základem pro zmírnění depresivních nálad a stavů smutku. Užívání se doporučuje lidem, kteří se uzavírají do sebe a jsou bez energie. Pokud takový stav trvá delší dobu, měl by posoudit lékař, zda se nejedná o skutečnou depresi.
Foto: Shutterstock

Esence „Gentian“ z hořečku nahořklého (Gentianella amarella) pomáhá při rozladění a pocitu, že vás provází smůla.
Foto: Shutterstock
Prohlédněte si další galerie
- Magnólie jsou ozdoby jarních zahrad. Zjistěte, které druhy vysadit a jak se o ně starat, abyste se vyhnuli zklamání
- Měsíčnice roční: Proč je skromná rostlina hvězdou zahrady až po odkvětu. Pěstuje se jako letnička i dvouletka
- Řebčík kostkovaný: Nevšední krasavec se vzorovaným kabátkem. Kde se bude jarní cibulovině nejlépe dařit
- Peruánský angrešt patří mezi superpotraviny: Pozor ale, ať si ho nespletete s jedovatým druhem. Poradíme také, jak poznáte správnou zralost plodů
- Okouzlující fuchsie: Dodají barvy vaší zahradě i balkonu, na který nesvítí slunce. Stačí dodržovat pár základních zásad a budou kvést jako o závod
- Naše krásná zahrada
- Objednat předplatné