Listnatec pichlavý je málo známá nádobová rostlina s ostrohrannými stonky a červenými plody. Snáší jen mírný mráz, proto ji na podzim přeneste do mrazuprosté místnosti.
Štěrbák neboli endivie je alternativou hlávkového salátu. Je zdravý, chutný a jeho listy je možné sklízet až do zimy. Poradíme vám, jak při sklizni postupovat.
Vybrané odrůdy violky rohaté jsou mrazuvzdorné, a i za chladu hýří pestrými květy. Pokud je teď vysadíte, budou zdobit okenní misky nebo truhlíky po celou zimu.
Svíčkovec Lindheimerův je krátkověká trvalka, která dokáže kvést i několik měsíců. Abyste její životnost prodloužili, musíte ji hned po odkvětu zpětně seříznout.
S koncem sezony kvetoucích rostlin ubývá. Ještě v listopadu je ale možné v zahradách spatřit růžové květy bramboříku břečťanolistého, který je okrasný i přezimujícími listy.
Podzimní sklizeň jablek často odhalí přítomnost některých chorob nebo škůdců ovocných stromů. Jednou z nejčastějších je přitom moniliová hniloba plodů, u níž ochrana spočívá v rychlém zásahu.
Fuchsie jsou rostliny polostínu, která dokážou kvést celou sezonu. Péče zahrnuje i přezimování na mrazu prostém místě, na které je ale nutné rostliny předem připravit.
Hortenzie velkolistá je sice otužilá, v květináči je však nízkými teplotami ohrožena více, než když ji pěstujete ve volné půdě. Je proto nutné ji správně zazimovat.
Plody podzimních jabloní chutnají nejlépe, když je sníte co nejdříve po sklizni, nebo rovnou utržené ze stromu. Kterých odrůd se to týká, kdy je sklízet a jak dlouho je skladovat?
Pažitka roste stejně dobře v zahradě jako na okenním parapetu. Přesaďte si ji koncem října do květináče a během zimy pěstujte přímo v kuchyni nebo ve skleníku.