Zahradu s dřevěnou terasou začali majitelé vytvářet asi před čtyřmi lety. S nikým ale plán nekonzultovali a s výsledkem nejsou moc spokojeni. „Majitelé udělali klasickou a častou chybu hned u vytváření terasy. Vytvořili prostor, který měl 2,5–3 metry na šířku. Terasa byla tedy příliš úzká, a když na ni postavili stůl a čtyři židle, byla zaplněná. O zbytek zahrady se zatím moc nestarali a čas trávili hlavně na malé terase. A právě to chtěli změnit a vytvořit více odpočinkových zón a míst na sezení,“ komentuje proměnu Dana Makrlíková z Mistrů zahrad.
Větší místo k sezení, terasa i fontánka vytvářejí prostor k relaxaci
Díky návrhu Dany se zahrada změnila k nepoznání. Místo k posezení bylo výrazně zvětšeno, a do budoucna majitelé plánují ještě zimní zahradu, kde bude další prostor na sezení. Ve druhé části zahrady je nová dřevěná terasa, kde vznikl prostor k relaxaci. Okolo terasy byl vytvořen i dřevěný plot poskytující soukromí.
Na terase vzniklo také místo pro cortenovou fontánku, tedy vodní prvek, který svým bublavým zvukem uklidňuje a zároveň čistí a osvěžuje vzduch.
Více soukromí pro ohniště a zvýšené záhony zajistila úprava terénu
Celou zahradu bylo také nutné zvýšit. Původní terasa totiž byla 30 cm nad terénem terasy. Díky srovnání terénu tak majitelé mohou zahradou volně procházet.
V dalším rohu, kde byla vytvořena terénní modelace ve formě mírného valu, jsou vysazeny břízy a okrasné trávy. Břízy opět vytvářejí požadované soukromí. Travnatá plocha navazuje na štěrkovou část, která je orámovaná dubovou masivní houpačkou a navazuje na místo pro opékání buřtů s cortenovým ohništěm a dubovými kostkami. Vedle tohoto sezení ještě vzniklo místo na vyvýšené záhony a zahradní domek.
Barevné květy po celý rok dodají zahradě různé druhy trvalek
Celá zahrada bude v různou dobu roku barevně kvést, tak jak si přáli majitelé. Ve stinných partiích zahrady nechybějí dlužichy, hosty, japonské sasanky nebo čechravy nebo kavyl. Slunné části probarví sporýše, levandule, šanty, svíčkovce, perovskie, třapatkovky nebo astry.