Breadcrumb

Čaj fuki (Carmona microphylla) je typicky interiérová bonsaj, odolná, nenáročná a tvárná, vhodná pro začátečníky. Potřebuje dostatek světla, ne však přímé slunce. Je citlivá vůči zálivce – vyžaduje stále vlhký substrát, ne ale přemokřený. Hnojení jednou za měsíc.
Foto: Shutterstock

Fíkus (Ficus benjamina, F. rretusa nebo F. carica) nenáročná bonsaj, která snese i delší sucho. Vadí ji však přelití, zima a průvan. Roste průměrnou rychlostí a lze dobře tvarovat pomocí řezu a drátů. Hnojí se jednou za měsíc.
Foto: Shutterstock

Sagerécie čajová (Sageretia thea nebo S. theezans) není náročná, vystačí i s polostínem, nesmí však přeschnout. Netrpí na škůdce. Přírůstky nerostou moc rychle – stříhání je jen občasné, je možné tvarování drátem. Hnojení jednou za měsíc.
Foto: Shutterstock

Čínský jilm (Ulmus parvifolia) jedna z nejznámějších bonsají, vhodná pro začátečníky, v interiéru potřebuje světlé a vzdušné místo, svědčí mu letnění a hojná zálivka po vyschnutí substrátu, roste bujněji, po řezu dobře obráží, hnojí se jednou dva týdny.
Foto: Shutterstock

Čínský pepř (Caragona spinosa, syn. Zanthoxylum piperitum) je nenáročná stálezelená rostlina, která vyžaduje dostatek světla. Potřebu vláhy poznáte podle svěšených listů. Bonsaj je lehce tvarovatelná, středního růstu, hnojení postačí jednou za tři týdny. Může plodit černé bobule.
Foto: Shutterstock

Serisa smrdutá (Serissa foetida) v sezoně rozkvétá množstvím malých bílých květů. Potřebuje stále vlhký, ale nepřemokřený substrát, hnojení jednou až dvakrát do měsíce. Růst má spíš pomalý – řez je občasný. Netrpí na škůdce a přesazuje se jednou za dva roky.
Foto: Shutterstock

Portulakárie africká (Portulacaria afra) je sukulentní bonsaj, která se po závlaze nechá několik dní přeschnout a teprve pak se znovu zavlaží. Roste pomalu, stříhá se výjimečně, netrpí na škůdce a hnojí se jednou až dvakrát do měsíce.
Foto: Shutterstock

Australská třešeň (Eugenia uniflora) půvabná bonsaj kvetoucí bílými květy, které se následně mění v červené bobule. Předností je snadné tvarování – dřevo je pružné, proto lze použít dráty. Potřebuje dostatek světla, při letnění polostín. Hnojení jednou až dvakrát za měsíc, v zimě jen jednou.
Foto: Shutterstock
Prohlédněte si další galerie
- Wellbeing s pokojovými rostlinami: Tyto druhy vám zlepší život a zvýší produktivitu práce
- Proměňte zavařovací sklenice v půvabné jarní vázičky. Máme pro vás jednoduchý návod
- Magnólie jsou ozdoby jarních zahrad. Zjistěte, které druhy vysadit a jak se o ně starat, abyste se vyhnuli zklamání
- Připravte se na letní vedra už na jaře: Pěstujte rychle rostoucí dřeviny, které vám zajistí chladivý stín
- Peruánský angrešt patří mezi superpotraviny: Pozor ale, ať si ho nespletete s jedovatým druhem. Poradíme také, jak poznáte správnou zralost plodů
- Naše krásná zahrada
- Objednat předplatné