Jak postupovat při výrobě podzimního svícnu
Jednoduchý svícen z přírodních materiálů s barevnými doplňky vytvoříte během chvilky. Nejprve se však vydejte na procházku do lesa, nasbírejte borovou kůru, větvičky jehličnanů a v křovinách na okraji lesa možná najdete i planá jablíčka.
Příroda nám v období podzimu nabízí nepřeberné množství materiálů pro tvoření. Pro výrobu našeho svícnu budeme potřebovat kusy borové kůry jako základ, několik šišek, malé jablíčko a třeba i jeřabiny nebo šípky. Je však pravda, že měkké plody v teplé místnosti dlouho krásné nevydrží. Proto je můžete nahradit i plody umělými.
Základ svícnu tvoří plechovka, obalená kusy borové kůry. Tu samozřejmě v lese nikdy neloupejte ze živých stromů. Na podzim jí najdete dost i na zemi, protože během celého roku přirozeně opadává ze stromů, nejvíce pak koncem léta a na podzim. Starší borovice se tak zbavují staré kůry, aby mohly vytvořit novou, která lépe ochrání strom. Tento proces je součástí přirozeného vývoje stromu. Kromě borovice lesní opadává výrazně kůra i z cizokrajného platanu.
Co budete na svícen potřebovat
- menší plechovku
- florex
- nůž
- lněný provázek
- drátek
- svíčku
- zahradnické nůžky
- štípací kleště
- větvičky jehličnanů
- větvičky buxusu
- planá jablka
- šišky
- suché květy hortenzie
- umělé červené bobule
Jak na to
- Hmotu na aranžování květin uřízněte podle tvaru plechovky a vložte do ní. Florex pak můžete nechat trochu nasáknout vodou, aby zapíchnuté větvičky zůstaly déle čerstvé.
- Plechovku obalte kousky borové kůry a pevně ji převažte lněným provázkem.
- Větvičky stříbrného smrku a jedličky spolu s buxusem zapíchejte do navlhčeného florexu.
- Doprostřed zelených větviček vložte svíčku.
- Jablko propíchněte drátkem a vytvořte zápich, který zapíchnete do florexu.
- Nakonec přidejte červené umělé bobule, které už mají touto dobou pěknější barvu než ty přírodní, a také šišky a polosuché květy hortenzie.
Zdroj: autorský článek